Čím podpořit růst vlasů

Rubrika: Vlasy Komentáře: 0 Zhlédnutí: 179

Přestože módní trendy velí různé účesy v libovolných délkách a střizích, čas od času zatouží mít krásnou a bohatou hřívu každý. Rychlé a efektivní řešení v podobě prodloužení vlasů není zrovna nejlevnější. Přirozeným způsobem rostou vlasy poměrně dlouho. Při hledání toho, čím podpořit růst vlasů, dochází často ke zklamání, když zjistíte, že tolik propagované podpůrné prostředky nefungují podle vašich představ.

Čím podpořit růst vlasů

V problematice, čím podpořit růst vlasů, je velmi důležité znát dva pojmy. Těmi jsou rychlost růstu vlasů a fáze růstu vlasů. Velmi úzce spolu souvisí, ale nejedná se o totéž. Jejich společným jmenovatelem je genetická predispozice, kterou získáváme po svých předcích.

Rychlost růstu vlasů je dána již při narození. Vlas vyroste zhruba o 1 cm za měsíc, někteří lidé se mohou pyšnit tím, že jim vlasy rostou mnohem rychleji. V současnosti neexistuje nic, čím podpořit růst vlasů rychleji.

Fáze růstu vlasů je vyjádření toho, jak dlouho vlas roste. Tato fáze trvá zhruba 3-5 let, u některých jedinců i deset let. Právě tato fáze nám předurčuje, jak dlouhé vlasy budeme mít. Někomu dorostou sotva po ramena, další je může mít až po pás. Fáze růstu vlasů je ovlivňována mnoha faktory, například to, jakou používáme vlasovou kosmetiku, léky, zda jsme ve stresu a mnoho dalších. Čím podpořit růst vlasů? V současné době lze zakoupit přípravky proti vypadávání vlasů a proti jejich stárnutí.

Přípravky na podporu růstu vlasů

Ačkoliv je genetika velmi mocná, lze najít na trhu snadno čím podpořit růst vlasů. Velmi důležitá je strava a životní styl. Pokud nedodržujete zásady správného a vyváženého jídelníčku, ani ta nejlepší vlasová kosmetika vám nebude k ničemu.

Vlasy potřebují pro svůj růst dostatek vitamínů a minerálů, antioxidanty, stopové prvky, omega 3 nenasycené mastné kyseliny, selen, zinek a další. Ideální je provádět také pravidelnou masáž hlavy bříšky prstů 1-3 minuty, každý večer před spaním.

Komentář

Zanechte svůj komentář

Top