Šampon pro rychlejší růst vlasů

Rubrika: Vlasy Komentáře: 0 Zhlédnutí: 178

Krásné, dlouhé a husté vlasy by chtěl mít každý, ne vždy se toto přání splní. Existuje celá řada způsobů, jak podpořit intenzivnější růst vlasů. S našimi radami získáte dlouhé vlasy co nejdříve.

Jak rostou vlasy rychle?

Růst vlasů je způsoben rozdělováním buněk, s čímž úzce souvisí růstový cyklus vlasů. Nové buňky vlas vytlačí dopředu, čímž ho prodlužují. Nová hmota vlasů pak přibývá u kořínků. Vlasy rostou zhruba o 1 cm za jeden měsíc, za rok tedy něco okolo 12 cm. Rychlost růstu vlasů se s přibývajícím věkem může zpomalit. Zdravá hlava má více než 100 000 vlasů, přičemž nám jich 30-50 denně vypadne. V případě, že je to více než 100 vlasů za den, věnujte tomu zvýšenou pozornost a je na čase používat tonikum proti vypadávání vlasů.

Šampon pro rychlejší růst vlasů pomůže

Vlasy rostou po celé hlavě stejnou rychlostí. Aby byly vlasy zdravé a silné, musí proběhnout celý proces růstu. S tím vám pomůže šampon pro rychlejší růst vlasů. Každému z nás rostou vlasy jinou rychlostí, proto nemá smysl se porovnávat s kamarádkou.

Fáze růstu vlasů označuje kolik let vlas poroste. Délka růstu je 1-6 let, u některých lidí až 10 let. Fáze růstu nám pak předurčuje, jak dlouhé vlasy můžeme doopravdy mít. Každý vlas prochází životním cyklem.

Existuje mnoho rad, jak podpořit a urychlit růst vlasů. Důležitá je zdravá strava obsahující zdravé tuky, ovoce, zeleninu, ryby, ořechy. Vlasy se z velké části skládají z proteinu. Pokud hodně zhubnete, může se stát, že vám vlasy zřídnou. Důvodem je právě nedostatek proteinů v těle. Zde vám jen šampon pro rychlejší růst vlasů nepomůže, je třeba obohatit jídelníček o sóju, vajíčka, fazole a ořechy. Rovněž je třeba doplnit vitamíny, minerály a stopové prvky, především zinek, železo a selen.

Pečujte o své vlasy

Vaše vlasy může zničit nadměrný styling. Vyhýbejte se častému žehlení a kulmování vlasů, omezte jejich barvení. Vlasy češte kvalitním hřebenem. Je nutné si pravidelně zastříhávat konečky. Na vlasy pak používejte šampon pro rychlejší růst vlasů. Při mytí používejte jen malé množství šamponu.

Komentář

Zanechte svůj komentář

Top